P

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek
Laserowe zamykanie naczynek

Drobne popękane naczynka krwionośne, pajączki są często poważnym problemem estetycznym.  Stosując odpowiednio dobraną energię i długość fali lasera można wybiórczo zamknąć nieestetyczne naczynka bez uszkodzenia otaczającej skóry. Zabieg wykonywany jest na laserze Fotona Dynamis SP. Jest to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na światowych rynkach, dzięki czemu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą.

Światło lasera dociera w głąb naczynia, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem tego ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłanianie, przez co zanikają.

Zabieg jest prawie bezbolesny. W momencie strzału lasera można odczuć jedynie lekkie ukłucie lub pieczenie. Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk lub rumień, który w ciągu kilku godzin albo dni wchłonie się.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Cukrzyca
  • Rozrusznik serca
  • Zaburzenia krzepnięcia
  • Epilepsja
  • Niektóre choroby skóry (trądzik różowaty, bielactwo, łuszczyca, zmiany alergenne ), jeżeli zmiany skórne będą narażone na bezpośrednie działanie promieni laserowych
  • Opalenizna (zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwieniaskóry). Nie należy się opalać (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
  • Skłonność do przebarwień
  • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
  • Stosowanie niektórych leków: leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty np. aspiryna, sterydów, leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np. furaginy
  • Stosowanie niektórych ziół: nagietek, dziurawiec
  • Stosowanie kremów z retinolem

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1. Jak się przygotować do zabiegu?

Zabronione jest stosowanie leków przeciwbólowych, nie wolno pić herbat na bazie ziół, które mają działanie światłouczulające, skóra nie może być opalona, a także nie smarujemy obszaru zabiegowego kremami samoopalającymi, nie stosujemy żadnych peelingów w miejscu zabiegowym dzień przed zabiegiem, nie wolno także spożywać alkoholu dzień przed zabiegiem.

2. Jakie są zalecenia pozabiegowe? Czego nie mogę robić?

Należy uikać promieniować UV, nie wolno chodzić na solarium, zaraz po zabieugu zbroniona jest jakakolwiek aktywność fizyczna, stosujemy kremy z filtrem UV. 

3. Czy mogę zamykać naczynka na twarzy przez cały rok?

Najlepszy okres na zamykanie naczynek to jesień i zima, kiedy skóra nie jest narażona na mocne nasłonecznienie. W przypadku zamykania naczynek latem bezwzględnie stosujemy kremy z najwyższą ochroną przeciwsłoneczną i kategorycznie nie wystawiamy obszaru zabiegowego na słońce. 

4. Ile zabiegów jest potrzebnych, aby efekt był długotrwały?

Zalecana seria to  3-4 zabiegi.

5. Czy antybiotykoterapia jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu?

Tak, stosowanie antybiotyków jest przeciwwskazaniem do zamykania naczynek.



Zapisz się na newsletter

Strona używa plików cookie (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.